Iskolánk minden évben szervez foglalkozásokat, figyelemfelkeltő beszélgetéseket a téma fontoságáról.
Magyar népmesék - projektnap
- 24. 3. 2025
Projektnap formájában emlékeztek meg a készségfejlesztő szakiskola diákja a magyar népmesékről, amit igyekeztünk emlékezetessé tenni.
Népmesék olvasásával indult a reggel, mikor is minden diák kiválasztotta a kedvenc magyar népmeséjét, s mindenki elolvasott belőle egy részletet.
A legnépszerűbb történetek, mint a Vuk, Mátyás király, Jancsi és Juliska előkerültek, és mindenki elmondhatta saját véleményét, illetve élményeit ezekről a mesékről.
A nap folyamán nemcsak a mesék történetét tárgyaltuk, hanem Benedek Elek, a magyar népmesék egyik legismertebb gyűjtőjének és írójának munkásságát is bemutattuk. A diákok megismerkedtek Benedek Elek életével, valamint azzal, hogy hogyan formálta a magyar népmesék világát.
A projekt során a gyerekek különböző munkalapokat és fejtörőket oldottak meg. Célunk a hagyományok tisztelete volt, hiszen a népmesék olyan értékeket közvetítenek, melyek a mai világban is fontosak.
PŠ II.
- 24. 3. 2025
Úgy tartja a közmondás is, hogy "Aki a virágot szereti, az rossz ember nem lehet"
A növénytermesztés tanóra keretein belül a készségfejlesztő szakiskola diákjaival aloe vera növényt ültettünk. A növénnyel való megismerkedés után a diákok nagy lelkesedéssel láttak neki az elültetésnek.
Így a diákok feladata az lesz az elkövetkezendő hónapokban, hogy szeretettel gondoskodjanak a saját névreszóló növényükről.
A mi kis huszárjaink
- 14. 3. 2025
Minden nemzet múltjából építkezik, ahogyan a magyar is. Történelmi nagyjaink példaként kell, hogy elénk tűnjenek, és utat mutassanak a jövő felé. Dicső kiállásukért a múlt felidézése során nem elég emlékeznünk, köszönettel tartozunk nemzeti hőseinknek.
Iskolánkban fontosnak tartjuk a gyermekek nemzeti identitásának erősítését. Diákjaink életében egy történelmi esemény-forradalom a XXI. században nehezen érthető. Könnyebb élménnyé, megérezhetővé tenni, ha eljátszhatják a hozzájuk közel vihető történéseket.
Csépe Beáta tanító néni vezetésével, a „Kossuth Lajos azt üzente” kezdetű dalt énekelve és Petőfi Sándor „Nemzeti dal”-át szavalva kezdtünk neki a csákók készítéséhez. Mondókák és lovagoltatók is szerepeltek a repertoárunkban.